..O mnie..
..Kim jestem i dlaczego pracuję jako wirtualna asystentka?..
Cześć! Jest mi niezmiernie miło, że chcesz dowiedzieć się o mnie więcej!
Dlaczego wirtualna asysta?
Jestem osobą o wielu różnych zainteresowaniach, otwartości na świat i na ludzi. To sprawiło, że robiłam w życiu – zawodowo i hobbystycznie – wiele bardzo różnych rzeczy. Jakich? O tym piszę bardziej szczegółowo poniżej.
Mimo podejmowania różnych prac, posiadanego wyższego wykształcenia i doświadczenia w działaniach non-profit, wciąż nie mogłam znaleźć sobie miejsca zawodowo. W 2021 roku udało mi się wreszcie połączyć kropki i zrozumieć, czego chcę, a czego nie. Znałam już wtedy zawód wirtualnej asystentki od kilku lat i wiedziałam, że to jest coś dla mnie.
Dlaczego? Ponieważ lubię, kiedy dużo się dzieje. Najlepiej odnajduję się w wykonywaniu większej ilości mniejszych zadań i w dużej ich różnorodności. Lubię też bardzo kontakt z ludźmi, dlatego cieszy mnie praca dla wielu klientów oraz obsługa klientów moich klientów!
Moje doświadczenie zawodowe
Jeśli jesteś ciekawa_y szczegółów i chronologii, zapraszam Cię na mój profil na portalu LinkedIn. Tam znajdziesz informacje na temat każdej z moich prac, wolontariatu, działalności non-profit wraz z rozpisanymi obowiązkami.
Z wykształcenia jestem mgr dietetyki, mam za sobą liczne praktyki związane z tym zawodem oraz 1,5 roku pracy w gabinecie. To doświadczenie nauczyło mnie pracy z klientem, a także obsługi i tworzenia treści na potrzeby social media. Dzięki temu potrafię też robić sprawny research oraz weryfikować informacje.
Pracowałam również przez 1,5 roku w biurze przy pozyskiwaniu dotacji unijnych oraz obsłudze projektów. W ten sposób nabyłam umiejętności tworzenia dokumentacji, pism urzędowych, a także wiedzę z zakresu funduszy europejskich. Nauczyłam się też dobrze formułować argumenty i bronić swojego zdania. Przy tej okazji podniosłam także kompetencje w zakresie kontaktu z klientem, zwłaszcza biznesowym.
Praca non-profit i działania hobbystyczne
Od 2010 roku tworzę hobbystycznie teksty na portal Tanuki – pełną ich listę znajdziesz w moim profilu. Teksty są poddawane profesjonalnej redakcji, dzięki czemu doskonaliłam swój warsztat.
Od 2016 roku działam w Bydgoskim Stowarzyszeniu Popkultury „Artemis” pełniąc funkcję Sekretarza oraz Organizatorki ds. Mediów i Promocji w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Bykonu – Bydgoskiego Konwentu Multifandomowego. Mamy za sobą już 6 edycji imprezy. Od 2016 roku angażuję się również w organizację toruńskiego Coperniconu, na którym na przestrzeni lat pełniłam stanowiska związane z promocją, administracją i obsługą sklepu internetowego.
Od czerwca 2021 roku prowadzę podcast Przeczytane, w którym opowiadam o książkach i wszelkich tematach związanych z czytaniem. Przy podcaście wszystko robię samodzielnie – od scenariuszy odcinka po montaż i dystrybucję. Za szatę graficzną odpowiada Aga Swat.
Prowadzę również mniej lub bardziej aktywnie w różnych momentach swoje konto na Instagramie, na które również Cię zapraszam.
Troszkę prywaty
Od zawsze kocham dzielić się swoimi przemyśleniami ze światem. Obecnie robię to w formie pisemnej oraz podcastowej.
Uwielbiam czytać, oglądam też trochę seriali i filmów, choć mam na nie mniej czasu, niż bym chciała. Bardzo lubię zagłębiać się w popkulturę i czytać o niej więcej. Identyfikuję się jako nieuleczalna Potteromaniaczka, staram się być na bieżąco z Marvelem i kocham animacje Disneya (i nie tylko!).
Jestem opiekunką adoptowanego na początku 2020 roku psiaka Oriona, którego uwielbiam, Mieszka też z nami adoptowana koteczka. Od urodzenia mieszkam w Bydgoszczy i bardzo lubię to miasto.
Jestem feministką, a także sojuszniczką osób LGBT+. Przez kilka lat cierpiałam na zaburzenia lękowe, a w listopadzie 2021 roku zdiagnozowano u mnie ADHD.